Ukrainian English

Андрій Любка презентує новий роман у Луцьку

14 листопада 2018
Афіші

Презентація нового роману українського письменника Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан» відбудеться під час І Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» у неділю, 18 листопада о 21:00 у Театрі ляльок (Луцьк, вул. Кривий вал, 18).

Модератор - Макс Кідрук.

Квитки можна придбати за посиланням: https://www.stendal.com.ua/tickets.

 

 

Роман, що розпочинається, як традиційний детектив, а згодом переростає у щось значно більше. Багатошарова оповідь про злочин, кару, вину і спокуту, про непрості людські стосунки і про сучасну Україну. Нова книжка Андрія Любки вже з моменту виходу у світ прикувала до себе увагу читачів та літературних критиків.

«П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї», – ідеться в анотації.

Почути більше про новий роман, поспілкуватися з автором та отримати автографи можна буде вже цього листопада, під час Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» у Луцьку.

Презентація книжки відбудеться у неділю, 18 листопада, о 20:00, у Театрі ляльок (вул. Кривий вал, 18).

Андрій Любка презентує новий роман на фестивалі «Фронтера»
Андрій Любка презентує новий роман на фестивалі «Фронтера»
 

Про фестиваль:

16-18 листопада у Луцьку відбудеться І Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера», який поєднає чотири країни та розповідатиме про літературу цілого століття.

«Фронтера» виникла як проект міжнародної культурної взаємодії. В історії країн-учасниць цьогорічного фесту – Польщі, Білорусі, Латвії, України – є багато спільних сторінок. Вже цього листопада ми дізнаємося і про спільні літературні тенденції.

Фестиваль унікальний для Луцька, та й для України загалом, адже окрім традиційних книжкових презентацій і розмов тут будуть представлені оригінальні мистецькі проекти, заходи для дітей та молоді, а також поряд із відомими авторами виступатимуть автори-початківці, які роблять перші кроки на літературній ниві.

Передфестивальні заходи стартують у п'ятницю, 16 листопада. Основні заходи фестивалю зосереджені в Палаці культури та Театрі ляльок та відбуватимуться протягом двох днів – 17 та 18 листопада.

Квитки можна придбати за посиланням та в книгарні «Волинської обласної друкарні» (просп. Волі, 27).

Організатори: ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль», Департамент культури Луцької міської ради та меценат Роман Бондарук.

Офіційний хештег: #фронтерафест

Більше інформації шукайте на сайті: www.stendal.com.ua

Програма фестивалю: 

 

I Міжнародний літературний фестиваль Фронтера

16-18 листопада, Луцьк

Фокус-тема: «1918-2018 - століття роздумів».

Учасники: найкращі автори з Латвії, Польщі, Білорусі, України, музиканти, театрали, культурні менеджери.

Складові: доросла та дитяча сцени, книжковий ярмарок.

УВАГА!

Придбати квитки онлайн та у книгарні Волинської обласної друкарні (просп. Волі, 27).

Каса/інформаційний пункт діятиме з 11:00 до 15:00 в Палаці культури та з 13:00 – 19:00 – в Театрі ляльок.  Наполегливо просимо в касі обмінювати попередньо придбані квитки/запрошення на браслети.

  • Вхід на книжковий ярмарок та для дітей до 14 років вільний.

Книжковий ярмарок буде діяти з 14:00 до 19:00 в Театрі ляльок.

Програма

П’ятниця, 16 листопада

19:30 - Слем.  Павло Коробчук  vs Артем Полежака

Місце: Pub OldSkull (вул. Лесі Українки, 52) * Вхід вільний

Слем – це це не про те, ЯКІ вірші читають, а про те, ЯК ці вірші читають. Це і поезія, і спорт, і дуже агресивний театр. В Луцьку зійдуться найкращі – неодноразові чемпіони  – Павло Коробчук та Артем Полежака. Відкриємо фестиваль з шумом!

Субота, 17 листопада

10:00 - Офіційне відкриття фестивалю.

Модераторка: Елла Яцута

Місце: Культурний центр Passage Interdit (вул. Набережна, 42)

12:00-12:50 - Поет у малому центрі світу: розмова Кшиштофа Чижевського та Олександра Бойченка.

Місце: Палац культури, 2 пов. (вул. Богдана Хмельницького, 1)

«Без малих центрів світу не було би світу – цього закапелка в галактиці, де можлива любов», – говорить Кшиштоф Чижевський, поет, есеїст, актор, директор осередку «Пограниччя – мистецтв, культур, народів», засновник Міжнародного Центру Діалогу, лауреат понад двох десятків польських та закордонних премій і нагород.

Що таке малий центр світу? Це провінція, здатна визволити людину від провінціалізму. Це місце, засноване на спадкоємності традиції, але не заради увічнення її, а заради продовження: малий центр світу любить минуле, але любить його задля майбутнього. Шануючи індивідуальну свободу, малий центр світу водночас вибудовує невидимі мости, які об’єднують людей різних мов, культур та ідеологій у творчу спільноту. Такою є теорія. А як усе виглядає на практиці? Яким є щоденне життя у такій місцині? Які вірші там пишуться? На ці та багато інших запитань гість із Польщі відповість у розмові з Олександром Бойченком.

13:00-13:50 – «Прип'ятський андеграунд» та повість «Чормет»: зустріч з Маркіяном Камишем.

Місце: Палац культури, 2 пов. (вул. Богдана Хмельницького, 1)

Маркіян Камиш – український романіст, який представляє Чорнобильське підпілля. Протягом восьми років він незаконно розслідує і пише про Чорнобильську зону відчуження та Прип'ять. Він зробив понад 100 експедицій за колючий дріт і сумарно прожив у Зоні більше року.

«Чормет» – повість про людей, які живуть біля кордону Зони відчуження і збирають металобрухт. Про суворих і п’яних чоловіків з металевими зубами і монохромними тату на руках, які здають в брухт-прийомки авіабомби вермахту в мішках та поцуплені в сусідів металеві огорожі, аби обміняти їх на денатурат. Це історія про людей, які мріють здати на метал все навколо них, навіть ядро Землі.

14:00-14:50 – лекція: «Сто років самотності латвійської поезії: від Райніса і до наших днів»

Лектори: Юрко Садловський та Юрій Завадський

Місце: Палац культури, 2 пов. (вул. Богдана Хмельницького, 1)

Лекція передбачає огляд, аналіз латвійського поетичного продукту на тлі світових тенденцій у літературі. Перша книжка поета латвійського походження вийшла ще на початку 19-го сторіччя, а 1856 року була опублікована перша з категорії художньої вартості збірка. Хоча саме 1903 рік є роком межі, коли у світ виходить перша збірка Райніса «Далекі відгуки у синій вечір», а 1999 року виходить також перша збірка Маріса Салейса «Мамо, я бачив цю пісню». Вона з честю вбирає у себе майже усі започатковані традиції ХХ сторіччя. Райніс, Аспазія, Фріцис Барда, Віліс Плудоніс, Едвартс Вірза, Вікторс Еґлітс, Александрс Чакс, а також інші поети початку ХХ сторіччя стабілізують як класичні канони, так і започатковують нові цінності модерної поезії.

15:00-16:20 - Презентація роману Макса Кідрука «Де немає Бога». Фінал туру #101містоДНБ.

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Автор бестселерів «Зазирни у мої сни» та «Не озирайся і мовчи» називає роман «Де немає Бога» своєю на сьогодні найкращою книгою. Критики і читачі повторюють, що перед ними «новий» Кідрук.

Про роман: «Ми - соціальні істоти. Ми взаємодіємо. Світ, який будуємо, неможливий без співпраці, розуміння та дотримання справедливості. Та чи існує це все поза соціумом, коли ми опиняємося на межі життя та смерті. Семеро уцілілих у авіакатастрофі намагаються вижити в одній із найбільш неприступних точок планети. За плечима лише їхнє минуле і зрештою єдине, що матиме значення, як довго вони триматимуться за те, у що вірять, у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога. 

16:30-17:10 - Виставка віршів-плакатів за мотивами творчості Вальжини Морт. Частування вином учасників та гостей фестивалю.

Модераторка:  Ірина Загладько

Місце: Галерея мистецтв (вул. Лесі Українки, 24а)

Проект «Вірш-плакат. Вальжина Морт» - це про переосмислення тексту та висловлення прочитаного власною мовою, а саме - мовою візуальною. Усі ми, читаючи поезію, міркуємо над нею якийсь час, наче перетравлюючи мізками, а потім усе це просто лишається з нами, осідаючи в нетрях пам'яті. Автори ж проекту вирішили подовжити життєвий цикл текстів та попросили художників показати нам те, що вони прочитали, фактично, показати нам вірші. Тексти надзвичайно багаті хвилюючими образами, гострими емоціями і спробами контакту з читачем. А відтак - вони чудово підійшли для створення плакатів, що тепер приїхали до луцького глядача.

17:20-18:20 - Презентація збірки есеїв Олександра Бойченка «Країна за Збручем».

Модератор: Андрій Любка

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Публіцист, критик та письменник Олександр Бойченко представить нову збірку есеїв. Про збірку: «Чому «Країна за Збручем»? Тому що новелістичні есеї та есеїстичні новели, з яких ця збірка складається, впродовж двох останніх років планомірно – тобто відразу з думкою про майбутню книжкову композицію – писалися для сайту «Збруч» і журналу «Країна». За решту потенційних читацьких асоціацій, конотацій та аберацій автор відповідальності не несе».

19:00-20:20 - Вистава «Емі Вайнхауз. Тіло та душа».

Учасники: Павло Коробчук, гурт The Velvet Sun.

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Життя Емі Вайнхауз як історія музики, популярності і самотності. Поет Павло Коробчук у ролі журналіста бере інтерв’ю у відомої співачки і поступово усвідомлює, що  ховається за образом світової знаменитості. В цей час музична частина, яку відтворює київський гурт The Velvet Sun, показує усі грані загадкової нічної сторони, широкий діапазон внутрішнього світу художника: від дитячого щасливого стану гри, через ніжність та пристрасть закоханої жінки, до виснажливих наркотичних мук людини.

20:40-21:40 - Музичний вечір Христини Халімонової

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Христина Халімонова - музикантка, композиторка і авторка пісень. Працює в acoustic, piano, alternative pop, indie, chamber pop, проте її творчість складно віднести до якогось зі стилів. Усе, що вам раніше було відомо про музику,  розсіюється і губиться серед цієї неймовірної, потужної і емоційно всеосяжної енергетики.

Неділя, 18 листопада

10:00-11:00 - Ранкова прогулянка з Олександром Котисом. «10 неймовірних фактів про Луцьк. Місто за останні 100 років»

Збір біля Палацу культури (вул. Богдана Хмельницького, 1)

Олександр Котис – дослідник історії Луцька за покликанням, журналіст за професією, фізик-астроном за освітою. Його публікації з історії міста вже давно полюбились як корінним жителям міста, так і його гостям. Ранкова прогулянка з Олександром Котисом – це можливість відкрити невідомі і несподівані факти про Луцьк, які покажуть, що в ХХ столітті це було зовсім інше місто, яке розвивалося в руслі модерних тенденцій.

11:30-12:20 – Лекція: «Літературний ринок Білорусі: реалії сьогодення».

Лектор: Ігор Логвінов

Місце: Палац культури, 2 пов. (вул. Богдана Хмельницького, 1)

Незалежне видавництво «Логвинов» вже 18 років публікує книги різних білоруських авторів, підтримуючи таким чином письменників. На жаль, Ігорю Логвінову доводиться одночасно займатися і невластивою видавцю діяльністю - наприклад, з'ясовуванням стосунків з владою. «Судові тяганини, Лукашенко й заборона діяльності (Міністерство інформації Білорусі шість разів відмовлялося реєструвати книгарню й видавництво «Логвінаў») – найкращі піар-менеджери білоруського книжкового бізнесу», - розповідає директор.

12:30 - 13:20 - Презентація книги Надії Гуменюк «Дожити до весни».

Місце: Палац культури, 2 пов. (вул. Богдана Хмельницького, 1)

Авторка бестселерів «Вересові меди» та «Квіти на снігу» Надія Гуменюк презентує нову книгу - «Дожити до весни». Це три захопливі історії: про кохання і зраду, любов і ненависть, надію і випробування, що туго вплетені в суспільні реалії України. Анна. Єва. Анабель. Що їх поєднує? А може, це сюжет однієї жіночої долі, дуже непростої, непередбачуваної, сповненої таємниць, із карколомними поворотами? Бо ж тричі мала розпрощатися з життям онука поліського скрипаля Луки Баскаля, остання гілочка родинного дерева, коріння якого – поліська красуня та наполеонівський офіцер. Лейтмотивом усього роману є сповідь червоної скрипки, що мандрувала з Парижа на Волинь і стала своєрідним свідком як історичних подій впродовж двох століть, так і особистих людських злетів та падінь.

13:30-14:20 - Поетичні читання Маріса Салейса (Латвія).

Модератор: Юрко Садловський

Місце: Палац культури, 2 пов. (вул. Богдана Хмельницького, 1)

Маріс Салейс - поет, перекладач та літературознавець, автор чотирьох поетичних збірок («мамо я бачив цю пісню», «Моя політика», «Трохи більше», «Як перед громом», монографії «Улдіс Берзіньш. Життя і поетика часового простору» (2011, нагорода року з літератури). Юрко Садловський — поет, перекладач, доктор філології, член Спілки письменників Латвії та України, організатор літературних заходів у Латвії та Україні,  автор наукових книжок («Словник футуризму»), укладач першого «Українсько-латиського розмовника», голова ГО «Центр балтистики». Викладач латиської мови у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

14:40-15:40 – Розмова з Оксаною Забужко.

Місце: Палац культури, 1 пов. (вул. Богдана Хмельницького, 1)

Оксана Забужко – письменниця та дослідниця. Її твори – «Польові дослідження українського сексу», «Музей покинутих секретів», «Український палімпсест» та інші – здобули міжнародне визнання. Оксану Забужко називають «публічною інтелектуалкою», адже саме вона дуже влучно, глибоко і по-філософськи аналізує всі суспільні процеси, які сьогодні відбуваються в нашій країні.

15:50-17:10 - Поетичний вечір «Читання за кавою». Нагородження переможців конкурсу «Ліхтар»

Учасники: Заза Пауалішвілі, Юрій Завадський, Анна Луцюк, Олена Пашук, Христина Венгринюк, Рту, Ірина Загладько, Олександра Комісарова, Теодот Кирста, Надія Касянчук, Юлія Гаврилюк.

Місце: Kava Avenue (вул. Винниченка, 25)

Четверо молодих поетів та поеток – переможців Всеукраїнського конкурсу для митців-початківців «Ліхтар року» – виступлять на одній сцені з авторами, що вже мають ім’я в сучасній українській літературі.

17:20-18:20 – «В саду зізнань»: музично-поетичний перформанс за віршами Мар'яни Савки

Учасники: Мар‘яна Савка, Сергій Гурін, Юрій Романов

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Музично-поетичний перформанс «В саду зізнань» - це мікс електронної та акустичної музики, співу і рецитації, що творить єдине дійство, канвою якого є вірші про сад життя, про почуття і стихії, про світ і природу речей. Голос, поезія, музика, тіло жінки, сад і блакитний тент — головні герої музичного дійства.

18:40-19:40 - Зустріч із Віолеттою Ґжеґожевською.

Модератор: Олександр Бойченко

Перекладач: Андрій Любка

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Польська письменниця Віолетта Ґжеґожевська увійшла в лонг-лист Міжнародної Букерівської премії-2017 з романом «Недозрілі» (Guguły). Всього у відбірковому турі брало участь 126 письменників. В рамках фестивалю буде презентовано також поезію Віолетти Ґжеґожевської, про яку критики говорять: «Її вірші – це щось на межі між мріями та реальністю, між фантазією та жорсткими фактами».

19:50-20:50 - Музично-поетичний вечір Уладзя Лянкевіча.

Учасники: Уладзь Лянкевіч, Ерик Арлоу

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Білоруський письменник, перекладач та музикант, член білоруського ПЕН-клубу. Його називають одним з найперспективніших авторів свого покоління, який одночасно працює в кількох видах мистецтва і різних літературних жанрах. Лянкевич читатиме глибокі проникливі тексти в акустичному супроводі.

21:00-22:00 - Презентація роману Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо-Сан».

Модератор: Макс Кідрук

Місце: Театр ляльок (вул. Кривий Вал, 18)

Андрій Любка презентує в Луцьку свій новин роман про кохання. За сюжетом п’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.

Коментарі:

Всі права захищено 2012 © lyubka.net.ua