Ukrainian English

10 фактів про нову книжку Андрія Любки

01 вересня 2019
Новини

10 фактів про нову книжку Андрія Любки:

зображення viber 2019-08-31 18-13-30

 

 

1. Це вже десята за ліком (ювілейна!) книжка письменника.

2. Повна назва книги: «У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани».

3. За жанром це нон-фікшн, есей, що часом переростає в репортаж чи подорожні замітки. Книжку можна читати як пригодницький роман про людину, яка сіла в машину й погнала у невідоме, маючи вдосталь часу і обмаль грошей. А можна і як путівник Балканами – з розповіддю про найважливіші місця і найгарніші краєвиди, найсмачніші страви і найцікавіших людей, яких автор зустрів на своєму шляху.

4. За обсягом це найбільша з усіх книжок письменника (384 сторінки!).

5. Щоб написати цю книжку, автор не тільки об’їздив всі країни й закапелки між Трієстом і Одесою, а й трохи пожив на Балканах: пів року в Румунії, два місяці – в Сербії, півтора – в Словенії, більш ніж місяць у Хорватії, майже місяць у Боснії, два тижні – в Македонії. Це вже не кажучи про два роки навчання на балканістиці у Варшавському університеті.

6. Нова книга – це розповідь про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Чому серби не люблять хорватів, а словенці не вважають себе балканцями, як Дунай не лише ділить, а й сполучає Європу, де й коли македонські даїшники видурюють хабарі, в яку дівчину з Бухареста автор міг би закохатися, скільки можна випити ракії в Сараєві й узо в грецькій таверні – про це та інше Любка розповідає інколи з гумором, а інколи й по-науковому ретельно, долає кордони і ставить під сумнів стереотипи, знайомиться й свариться, шукає нічліг і вдає із себе словака – одне слово, робить усе, що й треба робити, шукаючи варварів.

7. Прем’єра книжки відбудеться на Міжнародному поетичному фестивалі Meridian Czernowitz у Чернівцях у неділю, 8 вересня 2019 року. Після того книжку буде презентовано у Львові на Форумі видавців (21 вересня), на Одеському Міжнародному літературному фестивалі (25-29 вересня) та на Міжнародному фестивалі Frontera в Луцьку (4-6 жовтня).

8. Це перша в Україні цілісна й фахова книжка про Балканський півострів, про держави, що там розташовані, про менталітет і культуру народів, які заселяють його, про історію й сучасність.

9. В оформленні обкладинки використано картину Павле Сімича "Заснування села Неузине" (1835) з фондів Національного музею Сербії в Белґраді.

10. У другій половині вересня також відбудеться онлайн-презентація книжки на сторінці письменника у фейсбуці. Її зможуть переглянути всі охочі з України та закордону, ідея в тому, щоб автор не просто розказав про свою нову книгу, а й погомонів з читачами, відповідаючи на їхні запитання онлайн.

Цю книжку можна замовити з автографом автора – й отримати її Новою Поштою у будь-якому куточку України: https://docs.google.com/forms/d/19Sllv_OuyIvhc9hpCIwxyM6i1E5_-J0X9CL0BjaLqFw

Коментарі:

Всі права захищено 2012 © lyubka.net.ua