Польща, зерно і корисні ідіоти росії. Злочин і кара (ВІДЕО)

14 Лютого 2024
Польща, зерно і корисні ідіоти росії. Злочин і кара (ВІДЕО)

Фотографії українського збіжжя, висипаного, мов сміття, на асфальт, обурюють і ображають. Для народу, який збирає урожай під обстрілами і обробляє землю, всипану смертоносними мінами, для народу, який пережив трагедію Голодомору, поведінка польських фермерів - це не просто блюзнірство чи дикість, а й страшний гріх. Але - юридично - це також кримінальний злочин, посягання на чуже майне. І саме цей злочин дає шанс уряду Дональда Туска нарешті вгамувати протести та покарати ініціаторів. Польські фермери - корисні ідіоти росії, але серед них, цілком вірогідно, добре працює і солоно платить російська агентура. Що в цій ситуації робити українському суспільству, українській діаспорі в Польщі та офіційній українській дипломатії? Відповідь очевидна - стишити емоції і вивернути її собі на користь. Бо транзит зброї важливіший за ...

Читати далі...

“Війна з тильного боку” – виходить нова книжка Андрія Любки

12 Лютого 2024
“Війна з тильного боку” – виходить нова книжка Андрія Любки

У лютому 2024 року у чернівецькому видавництві Meridian Czernowitz побачить світ збірка есеїв «Війна з тильного боку» Андрія Любки – поета, прозаїка, перекладача, який після повномасштабного вторгнення рф в Україну став волонтером, допомагаючи бійцям ЗСУ. На момент виходу книжки Андрій Любка разом із небайдужими українцями, які підтримують його волонтерство, зміг придбати вже 240 автівок для ЗСУ, які щодня допомагають нашим військовим на передовій. Автор тридцять разів їздив на схід із передачею гуманітарної допомоги, власним прикладом довів, що література може нести конкретну поміч людям, а письменник у турбулентні часи може гуртувати навколо себе людей і дієво допомагати.

«Війна – це фронт, битви і смерть, але водночас це життя за багато кілометрів від лінії зіткнення, щоденний побут, рутина, нові реалії, – розповідає   ...

Читати далі...

Австро-Угорщина проти нас: треба порозумітися з сусідами (ВІДЕО)

3 Лютого 2024
Австро-Угорщина проти нас: треба порозумітися з сусідами (ВІДЕО)

Парадокс у тому, що протягом 30 років Незалежності австро-угорська спадщина була для нас синонімом європейськості та демократичності. Саме приналежність західноукраїнських регіонів у минулому до імперії Габсбурґів здавалася тим гачком, що прив'язує нас до Центральної Європи, робить її повноправною частиною. Але сьогодні виявилося, що саме умовна Австро-Угорщина - держави, що постали на осколках цієї імперії - чинять основні перепони для нашої євроінтеграції. Чому це природно і як з цим давати собі раду - дивіться у цьому відеороздумі.

https://youtu.be/wu0At_ZMAwU?feature=shared

Підтримати волонтерську роботу Андрія Любки

2 Лютого 2024
Підтримати волонтерську роботу Андрія Любки

Друзі, привіт! Якщо ви хочете підтримати роботу волонтерської команди Андрія Любки, яка з за час повномасштабної війни за внески людей купила, підготувала й передала військовим частинам понад 225 повнопривідних автомобілів, зробити це можна за цими реквізитами:

Волонтерська картка Приватбанк: 4149439022830743

Paypal: andrij.lyubka@gmail.com

Наближаємо перемогу разом!

Шпигун над Босфором: Полонезкьой і Міхал Чайковський (Відео)

23 Січня 2024
Шпигун над Босфором: Полонезкьой і Міхал Чайковський (Відео)

Що робив Міхал Чайковський, він же Садик-паша, над Босфором? Що таке Полонезкьой неподалік Стамбула - поселення, яке раніше називали Адамполь. Християнський цвинтар, могила Людвіки Снядецької та точка, що стала поворотною у житті великого авантюриста. Репортаж із подорожі.

https://youtu.be/PfHO3KUMu-w?feature=shared